Przejęcie firmy Hanbury Davies Ltd

Wincanton, wiodący europejski dostawca z zakresu łańcucha dostaw, ogłosił przejęcie firmy Hanbury Davies Ltd, czołowej brytyjskiej firmy działającej na rynku przewozów kontenerowych.

Transakcja ta umacnia pozycję Wincanton na rozrastającym się rynku transportu kontenerowego i uzupełnia istniejące globalne moce spedycyjne firmy.

Hanbury Davies ma 21 filii rozsianych po Wielkiej Brytanii, zatrudnia 780 pracowników, dysponuje flotą 480 samochodów. Wśród klientów firmy znajdują się kluczowi spedytorzy drogowi i linie żeglugowe. Hanbury oferuje gamę usług z zakresu transportu kontenerowego, które zwiększają wydajność zarówno ruchu przychodzącego, jak i wychodzącego we wszystkich najważniejszych portach Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatnich dwóch lat, dzięki uruchomieniu terminali w Alconbury i Southampton, Wincanton ugruntował sobie silną pozycję na rynku logistyki kontenerowej. W czasie, gdy detaliści i producenci zwiększają poziom globalnych zamówień, ruch z Dalekiego Wschodu wzrasta o 11% rocznie. Prognozuje się, że ilość kontenerów transportowanych drogą morską nadal będzie rosła w tempie 6% rocznie.

Transakcja zawarta z Hanbury Davies jest jedną z ostatnio dokonanych w ramach trwającego cyklu przejęć uzupełniających, które zwiększają obecną rentowność Wincanton, poszerzają podstawową ofertę firmy i dają możliwość jeszcze większego rozwoju.

Martin Taylor, Dyrektor Zarządzający Wincanton, tak skomentował przejęcie- „Znaczące umocnienie naszej działalności z zakresu logistyki kontenerowej w Wielkiej Brytanii, oznacza dopełnienie naszej oferty usług kombinowanych w kontynentalnej Europie oraz poszerzenie gamy usług dla obecnych klientów. Hanbury Davies jest firmą, która podziela naszą wizję i świetnie wpasowuje się w Wincanton pod względem kulturowym”.

Tags , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top