Internet Statystyki

52% przedsiębiorstw zagrożonych

52% przedsiębiorstw zagrożonych w ostatnich dwunastu miesiącach Ponad połowa polskich przedsiębiorców w okresie ostatnich dwunastu miesięcy spotkała się z naruszeniem bezpieczeństwa informacji płynącymi z zewnątrz,

52% przedsiębiorstw zagrożonych w ostatnich dwunastu miesiącach

Ponad połowa polskich przedsiębiorców w okresie ostatnich dwunastu miesięcy spotkała się z naruszeniem bezpieczeństwa informacji płynącymi z zewnątrz, wynika z badania ankietowego przeprowadzonego przez Mediarecovery – największą polską firmę oferującą profesjonalne usługi informatyki śledczej.

079017a.jpg

Wynik ankiety nie jest dla mnie zaskoczeniem – mówi Sebastian Małycha, prezes Zarządu Mediarecovery – zagrożenia związane z rozwojem technologii informatycznych i dostępem do Internetu są powszechne zarówno w Polsce jak i na Zachodzie Europy czy Stanach Zjednoczonych.

Wysoki odsetek odpowiedzi wskazujących zewnętrzne próby naruszenia bezpieczeństwa sieci komputerowych w firmach, których celem są wewnętrzne dane potwierdza, że w dzisiejszym Świecie tradycyjną walutę zastępuje szeroko rozumiana informacja. Powoduje to potrzebę stałego doskonalenia polityk bezpieczeństwa danych oraz systemów reakcji na incydenty.

Jak wynika z doświadczeń Mediarecovery (prawie 1900 wykonanych ekspertyz od 2005 roku) dość często zdarzają się przypadki kradzieży wewnętrznych informacji celem późniejszego szantażu lub odsprzedania ich konkurencji. Sektor bankowo-finansowy zagrożony jest szczególnie w zakresie danych osobowych klientów oraz kradzieży numerów kart kredytowych. Te ostatnie „wyciekają” również ze wszystkich tych miejsc, w których dokonujemy zakupów za pośrednictwem Internetu (sklepy, linie lotnicze, portale aukcyjne itp.). W sektorze przemysłu niezdrowe zainteresowanie konkurencji budzą przede wszystkim projekty oraz dane technologiczne maszyn i urządzeń – dodaje Sebastian Małycha.

Badanie ankietowe przeprowadzono w dniach 10-11 września 2007 roku na grupie 332 osób zatrudnionych w działach informatycznych i bezpieczeństwa polskich przedsiębiorstw działających w segmencie bankowości, ubezpieczeń, finansów, przemysłu, energetyki, IT i administracji publicznej.

Powyższa informacja stanowi część badania, jakie przeprowadziła Mediarecovery. Całość zostanie opublikowana w opracowywanym aktualnie raporcie na temat informatyki śledczej w Polsce.

A to już wiesz?  WPROST: dlaczego premier chroni ministra Nowaka?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy