Aktualności Finanse LIFESTYLE

1 125 000 złotych dla organizacji społecznych – oddaj głos na lokalną inicjatywę

Od 7 maja do 4 czerwca mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych

Data publikacji: 2018-05-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 1 125 000 złotych dla organizacji społecznych – oddaj głos na lokalną inicjatywę
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Od 7 maja do 4 czerwca mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów.

1 125 000 złotych dla organizacji społecznych – oddaj głos na lokalną inicjatywę LIFESTYLE, Finanse - Od 7 maja do 4 czerwca mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów.

Ty Decydujesz, My pomagamy

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i wsłuchuje się w potrzeby lokalnych społeczności, w których – jako globalna sieć – funkcjonuje. Swoich pracowników i klientów wspiera w ich najbliższym otoczeniu, przekazując granty na realizację oddolnych inicjatyw, wspierających rozwój lokalnych społeczności. O tym, jakie pomysły zostaną zrealizowane w poszczególnych mikroregionach decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Zgłoszone projekty dotyczą  edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji niepełnosprawnych i osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji, a także wielu innych ciekawych obszarów.

A to już wiesz?  Burda Książki ogłasza rebranding. W kwietniu wydawnictwo zmieni się w Słowne

Listę projektów, na które można głosować w sklepach Tesco w ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
1 125 000 złotych dla organizacji społecznych – oddaj głos na lokalną inicjatywę LIFESTYLE, Finanse - Od 7 maja do 4 czerwca mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy