Biznes Internet Statystyki

Inwestycje.pl – 50 tysięcy użytkowników na dobry początek

Po dwóch miesiącach istnienia, portal finansowy Inwestycje.pl osiągnął w marcu wynik ponad 50 tysięcy unikalnych użytkowników (dane pochodzą z badania Gemius Traffic, marzec 2007 r.).

Po dwóch miesiącach istnienia, portal finansowy Inwestycje.pl osiągnął w marcu wynik ponad 50 tysięcy unikalnych użytkowników (dane pochodzą z badania Gemius Traffic, marzec 2007 r.).
Umiejętność zarządzania własnym kapitałem, wiedza na temat nowych form i możliwości inwestowania, codzienne komentarze analityków finansowych, bieżące notowania giełdowe, informacje ze spółek, wiadomości z rynku Forex, z zakresu funduszy hedge, private equity, baza nieruchomości komercyjnych – to jedne z głównych zagadnień stanowiących kluczowe treści portalu Inwestycje.pl.

072013b.JPG

Wszystkie informacje zostały podzielone według działów tak, jak to ma miejsce w rzeczywistym rynku. Inwestycje Tradycyjne oraz Inwestycje Alternatywne to podstawowe sekcje portalu, natomiast pozostałe działy, takie jak Biznes, Finanse Osobiste oraz Styl stanowią merytoryczne uzupełnienie jego inwestycyjnej tematyki. Pasaż Finansowy, dzięki współpracy z instytucjami finansowymi, umożliwia zakup dostępnych na rynku produktów i usług finansowych.

Poza aspektem merytorycznym podawanych informacji, równie istotna dla użytkowników portalu finansowego jest jego funkcjonalność, dlatego też Inwestycje.pl wdrażają odpowiednie narzędzia, które usprawniają korzystanie z jego zasobów.

W drodze realizacji strategii rozwoju portalu, wdrożona została inwestycyjna mapa Polski. Jest to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy użytkownik serwisu może szybko i bezpłatnie wyszukać na mapie powstające lub zrealizowane inwestycje we wszystkich rejonach Polski. Specjalny formularz pozwala na bezpłatne dodawanie informacji o nowych inwestycjach, dzięki czemu wszyscy użytkownicy, w tym deweloperzy, mają możliwość na bieżąco tworzyć inwestycyjny obraz Polski.

Kolejnymi zrealizowanymi projektami portalu były: wdrożenie wyszukiwarki Google (która pozwala użytkownikom portalu na szybkie przeszukiwanie zasobów serwisu), przejęcie serwisu Investing.pl (platforma ofert inwestycyjnych, oferująca wymianę konkretnych informacji biznesowych, skierowanych do osób zainteresowanych biznesowym przedsięwzięciem.) czy też uruchomienie newslettera, który wysyłany codziennie pozwala jego subskrybentom na bieżąco śledzić najnowsze wiadomości z rynku finansowego.

Inwestycje.pl zaistniały w sieci przed kilkoma tygodniami. Ostatnio dołączyły do wiodącej na rynku sieci reklamowej Ad.net, oferując reklamodawcom różnorodne, atrakcyjne formy reklamy.

A to już wiesz?  Andrzej Cholewa - nowy ekspert w zespole CTL Logistics

Funkcjonalność serwisu to podstawowa zasada, którą kierują się Inwestycje.pl. Dlatego tak ważne jest poszerzanie oferty, której głównym celem jest dostarczanie aktualnych informacji finansowych, a także wdrażanie nowoczesnych narzędzi ich udostępniania. Tak realizowana strategia rozwoju serwisu pozwoliła już w drugim miesiącu po starcie osiągnąć wynik 50 000 unikalnych użytkowników.

Właścicielem portalu Inwestycje.pl jest firma E-financial Sp. z o.o., członek Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Serwis Waluty.com był pierwszym produktem spółki. Aktualnie posiada ponad 200 000 Użytkowników, generując przy tym ponad 1 500 000 odsłon miesięcznie. Do pozostałych przedsięwzięć E-financial Sp. z o.o. należy także portal Investing.pl – platforma inwestycyjna umożliwiająca kojarzenie osób poszukujących inwestorów z osobami chcącymi zainwestować w ciekawe przedsięwzięcie. Kanał RSS, należącego także do E-financial Sp. z o.o. portalu pracy Pracodawca.com. wygrał lutowy plebiscyt w kategorii „Praca, kariera, edukacja” (na podstawie miesięcznego rankingu popularności kanałów RSS, sporządzonego przez firmę Cafe News oraz portalu RSSy.pl).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy