Sondaż WP: PO ma 10-procentową przewagę nad PiS

Na Platformę Obywatelską głosowałoby dziś 33% wyborców-ogółem. Partia Donalda Tuska ma 10-procentową przewagę nad PiS, które popiera 23% biorących udział w sondażu Wirtualnej Polski.

Platformę Obywatelską popiera 33% ankietowanych w sondażu Wirtualnej Polski wyborców-ogółem. Wyższym poparciem partia Donalda Tuska cieszyła się jesienią i zimą 2006 roku. W październiku PO od PiS dzieliło aż 20 punktów procentowych i był to największy, jak dotąd, dystans pomiędzy partiami.

polityka

W Sejmie obok PO i PiS (23% głosów) zasiedliby posłowie Partii Kobiet (5%-owe poparcie) i PSL (także 5% wyborczych głosów). Poza ławami poselskimi znalazły się SLD (4%), LPR (3%) i Samoobrona (2%).

Odmiennie kształtują się preferencje wyborców-internautów. Sejm według użytkowników sieci to reprezentanci PO (38%), PiS (12%), SLD (9%) i Partii Kobiet (5%). „Gdyby głosowali tylko internauci, PO byłaby ugrupowaniem szczęśliwym, z perspektywą samodzielnego rządzenia, z bardzo słabą opozycją. Gdyby tak jeszcze zaprosiła do koalicji panie z Partii Kobiet miałaby większość konstytucyjną i nie martwiłaby się o prezydenckie weto.” – napisała w komentarzu dla WP dziennikarka Janina Paradowska.

Tags , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top