Imtech Polska Sp. z o.o. – generalny wykonawca kompleksu Adventure World Warsaw – pragnie niniejszym odnieść się do informacji, opublikowanej w „Gazecie Wyborczej” z dnia 24.09.2012 r. (wersja drukowana: strona 7), iż w pobliżu parku Adventure World Warsaw planowana jest budowa i użytkowanie powiązanej z tym kompleksem „spalarni śmieci”.
Chcielibyśmy poinformować, iż planowany zakład nie będzie spalarnią śmieci. Planowany zakład będzie najnowocześniejszym zakładem mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych zmieszanych w Europie, spełniającym wszelkie wymagania prawa polskiego oraz europejskiego.
Ponadto Imtech Polska pragnie podkreślić, iż zakład ten będzie usytuowany w odległości nie mniejszej niż 50 kilometrów od Grodziska Mazowieckiego. Niemniej jednak, ze względu na wymogi prawne oraz środowiskowe w zakresie przygotowywania budowy tego typu obiektu, w chwili obecnej nie jesteśmy upoważnieni do informowania opinii publicznej o dokładnym umiejscowieniu tego zakładu. W odpowiednim czasie Imtech Polska opublikuje informację prasową odnośnie projektowanego zakładu utylizacji odpadów.