Biznes Europa Finanse Statystyki

Kimberly-Clark zbuduje fabrykę w Rosji

Kimberly-Clark, światowy lider w produkcji papierowych artykułów higienicznych, zbuduje swoją pierwszą fabrykę w Rosji. Obiekt rozpocznie działanie w 2009 roku. W rosyjskiej fabryce produkowane będą

Kimberly-Clark, światowy lider w produkcji papierowych artykułów higienicznych, zbuduje swoją pierwszą fabrykę w Rosji. Obiekt rozpocznie działanie w 2009 roku. W rosyjskiej fabryce produkowane będą artykuły higieniczne marek Kleenex i Huggies. Obecnie wyroby sprzedawane przez K-C w Rosji są importowane. Źródłem dostaw jest m.in. polska papiernia w Kluczach.

Rozwój na rynku rosyjskim jest istotną częścią strategii koncernu zakładającej przyśpieszenie wzrostu na 6 rynkach krajów rozwijających się. Oprócz Rosji są to Brazylia, Indonezja, Chiny, Indie i Turcja.

18 milionów rachunków osobistych


Budowa fabryki w miejscowości Stupino położonej w odległości 100 km od Moskwy rozpocznie się w tym miesiącu. Zakład zajmie powierzchnię 40 hektarów. W pierwszej fazie funkcjonowania, zatrudnienie znajdzie w nim około 150 osób. Fabryka w Stupinie będzie dostarczała artykuły higieniczne do klientów Kimberly-Clark w Rosji i krajach z nią sąsiadujących.

Międzynarodowy koncern Kimberly-Clark rozpoczął inwestycje w rozwój na rynku rosyjskim w 1995 roku. Obecnie marki Kimberly-Clark zajmują czołowe pozycje w swoich segmentach rynku. Najsilniejszą marką firmy w Rosji jest Huggies.

A to już wiesz?  Food Stabilizer (Blends/Systems) Market Worth $8.3 Billion by 2018

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy