Aktualności Finanse LIFESTYLE

Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić?

Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić?
Co w sytuacji, gdy portfel świeci pustkami, a lista wydatków nie ma końca? Warto wtedy zainteresować się wzięciem małej pożyczki online. Radzimy, jak błyskawicznie ją zaciągnąć, jednocześnie na tym nie

Data publikacji: 2017-04-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić?
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Co w sytuacji, gdy portfel świeci pustkami, a lista wydatków nie ma końca? Warto wtedy zainteresować się wzięciem małej pożyczki online. Radzimy, jak błyskawicznie ją zaciągnąć, jednocześnie na tym nie tracąc.

Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? LIFESTYLE, Finanse - Co w sytuacji, gdy portfel świeci pustkami, a lista wydatków nie ma końca? Warto wtedy zainteresować się wzięciem małej pożyczki online. Radzimy, jak błyskawicznie ją zaciągnąć, jednocześnie na tym nie tracąc.

Dorosłość wiążę się z odpowiedzialnością, ale i mnóstwem kłopotów oraz kosztów. Trzeba m.in. wygospodarować środki na majówkowy wyjazd czy remont w mieszkaniu. Co jednak, gdy portfel świeci pustkami, a lista wydatków nie ma końca? Warto wtedy zainteresować się wzięciem małej pożyczki online. Radzimy, jak błyskawicznie ją zaciągnąć, jednocześnie na tym nie tracąc.

Sprawdź czym jest pożyczka pozabankowa

Pożyczki pozabankowe często nazywane są także szybkimi pożyczkami oraz chwilówkami. Są udzielane przez instytucje pozabankowe, czyli tzw. firmy pożyczkowe specjalizujące się właśnie w tym. Część z nich udziela je na bardzo krótki okres, np. do dwóch miesięcy, ale można znaleźć również platformy online, które umożliwiają rozłożenie rat nawet na 24 miesiące. Cały proces odbywa się w pełni internetowo. Pożyczoną kwotę wraz z odsetkami, prowizjami i innymi kosztami należy zwrócić do dnia określonego w umowie bądź spłacać według założonego harmonogramu spłat.

Zadbaj o wygodę

W erze cyfryzacji i rozwoju technologicznego nie warto tracić czasu na wycieczki do banków i martwić się dużymi kolejkami. Najwygodniejszym obecnie rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki online. Wniosek można złożyć o każdej porze dnia i nocy, za pomocą kilku kliknięć, bez wychodzenia z domu. Poza tym pożyczki online umożliwiają otrzymanie dodatkowych środków w rekordowo krótkim czasie. Zatem, jeśli zależy nam na czasie, ponieważ środki mają pokryć wydatki związane z nagłym wypadkiem, to duży plus.

Ta forma pozwoli nam również ograniczyć formalności. Zwykle wystarczy dowód osobisty, numer konta bankowego i telefon komórkowy. Nie trzeba zagłębiać się w skomplikowane procedury i kompletować sterty dokumentów wymaganych zwykle przez banki.

A to już wiesz?  Pierwszy dzwonek dla naszych finansów, czyli o szkolnej wyprawce

Zweryfikuj dostępne oferty

Na początek powinniśmy sprawdzić dostępne oferty i je porównać. Już zestawienie kilku opcji pokaże nam różnice w kosztach, wysokościach późniejszych rat oraz harmonogramie spłat. Ważne, aby od razu mieć na uwadze jakie są nasze możliwości co do wysokości miesięcznych rat. Warto zatem przeanalizować domowy budżet oraz wszystkie stałe wydatki i określić jaka kwota nie będzie nadmiernym obciążeniem, a także sprawdzić, które firmy oferują najmniejszą ratę przy odpowiednio długim okresie spłaty. Pod tym kątem należy dobierać ofertę pożyczki.

Miej kontrolę nad spłatami

Przy braniu pożyczki często obawiamy się, że jej spłacenie będzie zbyt dużym obciążeniem dla kieszeni i ostatecznie stracimy kontrolę nad ratami, bo nie wszystkie zasady dotyczące spłat będą zrozumiałe. Należy zatem postawić na taką ofertę, która od początku podaje nam wszystkie koszty. Niektóre pożyczki przez internet, np. Mikrorata.pl, udostępniają swoim klientom kalkulator, który pozwala samodzielnie wyliczyć pełną należność. Wystarczy określić ile i na jaki okres chcemy pożyczyć, a system automatycznie generuje informacje o opłatach, oprocentowaniu i wysokości raty. Dzięki temu pożyczkobiorca z łatwością może ocenić swoje możliwości spłaty szybkiej pożyczki.

 

Dbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pożyczki pozabankowe mogą budzić nieufność wśród tych bardziej ostrożnych, którzy boją się niejasnych warunków spłaty bądź wpadnięcia w długi. Platformy internetowe, specjalizujące się w udzielaniu pożyczek, takie jak Mikrorata.pl, oferują jednak idealne dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych klienta. Cały proces przebiega w bezpiecznych warunkach, a umowy są czytelne i nie posiadają ukrytych kruczków. Wszystkie informacje  o zasadach spłaty i kosztach obciążenia są podane z góry. Firmy przykładają szczególną uwagę do bezpieczeństwa finansowego swoich klientów i dokładnie sprawdzają ich zdolność do spłacenia zaciągniętej pożyczki. Przy odpowiednio dostosowanej ofercie, ryzyko pojawienia się późniejszych kłopotów finansowych jest minimalne.

A to już wiesz?  Twój e-PIT w Silesia City Center

Na koniec pozostaje nam tylko cieszyć się, że udało się szybko i wygodnie uzyskać niezbędną gotówkę, która zasili domowy budżet w nagłej sytuacji.

 

Autorem poradnika jest Jan Wolf, analityk serwisu Mikrorata.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? LIFESTYLE, Finanse - Co w sytuacji, gdy portfel świeci pustkami, a lista wydatków nie ma końca? Warto wtedy zainteresować się wzięciem małej pożyczki online. Radzimy, jak błyskawicznie ją zaciągnąć, jednocześnie na tym nie tracąc.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy