W Swarzędzu rozwiązano problem “gimbusów”

Władze podpoznańskiego Swarzędza (Wielkopolskie) zdecydowały, że od 1 listopada uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy będą mogli jeździć za darmo wszystkimi autobusami komunikacji komunalnej.

Burmistrz Swarzędza Jacek Szymczak powiedział PAP, że do bezpłatnego przejazdu autobusami komunikacji komunalnej na terenie gminy będzie uprawniała uczniów jedynie ważna legitymacja szkolna. Będą oni mogli korzystać z darmowych przejazdów na wszystkich liniach przez cały dzień, z wyjątkiem kursów nocnych.

Przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy gminnej komunikacji samorząd Swarzędza przeprowadził konsultacje z dyrektorami podległych sobie szkół, by dopasować kursy autobusów do rozkładu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Już od początku września na terenie gminy Swarzędz uczniowie mogą korzystać za darmo z części kursów autobusowych w godzinach rannych i popołudniowych.

W tym roku na terenie gminy Swarzędz do 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów uczęszcza blisko 5 tys. uczniów. Komunalna komunikacja przewozi w ciągu roku na swoich siedmiu liniach, liczących łącznie ok. 110 km, ponad 3 mln pasażerów.

0 0 vote
Article Rating
Tags , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Top